Руберойд

Отже, руберойд – це рулонний, гідроізоляційний матеріал, який використовується при покрівельних роботах. При його виборі потрібно уважно вивчити маркування, що складається з літер та цифр (РКК 400). Р – руберойд, К – покрівельний (може бути і буква П – підкладковий) та остання буква К – крупнозерниста посипка, Ч – луската, П – пилоподібна. Досвідчений покрівельник знає, що для нижнього та середнього шару використовується руберойд із маркуванням РКП або РПП. А ось зовнішній шар повинен мати в маркуванні літери «К» або «Ч». Цифри позначають щільність картону в г/м2.

Перед покупкою руберойду потрібно ретельно оглянути рулони на предмет дефектів або пошкоджень. Це можуть бути напливи, розтріскування, дірки чи складки. До того ж, світлі плями на зрізах можуть говорити, що під час виготовлення рулону картон не повністю просочився бітумом. Це може свідчити про недовговічність даху, якщо вона покрита таким матеріалом.

Також хорошому укладання руберойду сприяє коректно пророблене горище: грамотно зроблена вентиляція, укладений шар пароізоляції, що відповідає нормам водовідведення.

Кількість шарів руберойду визначається кутом нахилу даху. Якщо ухил 15%, то для надійності укладається не менше двох шарів. Якщо нахил ще менше – три шари. Якщо покрівля плоска або перебуває в експлуатації, то монтується п’ять шарів.

Перед монтажем руберойду, основа для роботи повинна бути підготовлена, а це означає: очищена від сміття, тріщини та вибоїни акуратно замазані, просушені і тільки після цього наноситься суцільний шар ґрунтовки. Руберойд кріпиться до основи способом приклеювання.

Щоб правильно розправити листи, потрібно починати від центру і рухатися до країв. Але, в цей час слід стежити, що б, не утворилися бульбашки повітря. Якщо все ж таки вони сформувалися, потрібно акуратно проколоти руберойд, а потім добре притиснути до основи. Наступний лист повинен укладатися після 12-годинної паузи (повне висихання клею).

Рубероїд може монтуватися способом холодного або гарячого укладання.

Для холодного укладання використовується гравій на керамзитній основі. Для кріплення його до основи не передбачається нагрівання. Цей вид монтажу руберойду підходить для покрівельних робіт на плоскому даху.

Гаряче укладання бажане на скатних дахах. Для такого укладання потрібно прогріти внутрішній бік руберойду пальником. Шар буде рівним, якщо підігріти зовнішні шви. Вирівнюється поверхня катком.

Таку роботу можуть виконати лише два фахівці.

Спасибо за вашу заявку!

Дякую за вашу заявку!

Залишити заявку

Оставить заявку